info:

UWAGA! PRZEBUDOWA STRONY - ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY
Od 2016 roku zapraszamy do Galerii Szara w Katowicach, więcej szczegółów na temat aktualnych działań na stronie
www.galeriaszara.pl

Lista wystaw 2002-2016

GALERIA SZARA w KATOWICACH

Lista wystaw 2016

2016

styczeń-lipiec | przerwa w działalności wystawienniczej

zapowiedzi:

sierpień | “Zaczyn”

listopad | “Syndrom Feniksa”

_________________________________________________________________________

GALERIA SZARA w CIESZYNIE

Lista wystaw 2002 – 2015

2015

luty-marzec | Prace na papierze |Janusz Łukowicz

opis | dokumentacja/fb/

kwiecień-maj | Elegant | Maga Sokalska

opis | fotorelacja/fb/ | dokumentacja/fb/

czerwiec-lipiec | Zając nie ucieknie | Dominik Ritszel

opis | fotorelacja/fb/

październik-listopad | SELBSTASSEMBLIERUNG / Samoorganizacja | Maciej Chodziński

opis | fotorelacja/fb/

listopad-grudzień | To, co jest, i to, co nam się wydaje, że jest | Justyna Mędrala, Natalia Wiśniewska, Łukasz Dziedzic, Konrad Juściński, Frank Babko, Joanna Rzepka-Dziedzic

dokumentacja | opis | fotorelacja/fb/

____________________________________________________________________________

2014

luty-marzec | Workers of the Artworld Unite | m.in. Azorro, Piotr Bujak, Karolina Breguła, Bogna Burska, Chłopi (Filip Chrobak & Łukasz Surowiec), Łukasz Dziedzic, Marta Frej, Rafał Jakubowicz, Szymon Kobylarz, Karolina Kucia, Mateusz Kula, Przemysław Kwiek, Małgorzata Mleczko & Patrycja Musiał (Fundacja No Local), Arek Pasożyt, Laura Pawela, Joanna Rzepka-Dziedzic, Maciej Salamon, Joanna Wowrzeczka

opis | dokumentacja/fb/

kwiecień-maj | Konterfekt | Tom Swoboda

opis | fotorelacja/fb/

maj-czerwiec | Toną Knieje w Falach Skał | Anna Witkowska, Adam Witkowski, Maciej Salamon, Maciej Chodziński

opis | fotorelacja/fb

wrzesień-październik | MATERIA 2.0 | Pussy Crew – Ewelina Aleksandrowicz & Andrzej Wojtas

opis | fotorelacja/fb/ | dokumentacja/fb/

październik-listopad | Krajobrazy | Agata Agatowska, Aleka Polis, Joanna Wowrzeczka

opis | fotorelacja/fb/

grudzień 2014-styczeń2015 | … po deszczu | Patrycja Dołowy, Konrad Juściński, Beata Szczepaniak, Diana Lelonek, Marek Kucharski, Ewa Bielańczyk-­Obst, Sławomir Obst, Izabela Liżewska, Krzysztof Marchlak, Justyna Adamczyk, Kamil Wnuk

opis | fotorelacja/fb/ | dokumentacja/fb/

____________________________________________________________________________

2013

listopad-grudzień | Krwioobieg | Agula Swoboda

opis

październik-listopad | Keep away from fire / Zawsze przechodzimy | Urszula Kluz-Knopek

opis, fotorelacja/fb/, dokumentacja/fb/

czerwiec-lipiec | Stand By / За Беларусь | Jan Brykczyński, Andrei Liankevich, Manca Juvan, Justyna Mielnikiewicz, Rafał Milach, Adam Pańczuk, Agnieszka Rayss

opis, fotorelacja/fb/

kwiecień-czerwiec | Diabeł jest stary i zmęczony | Jan Vytiska

opis, fotorelacja/fb/

luty | Salt |Jakub Adamec, Karolina Breguła, Joanna Rzepka-Dziedzic, Urszula Kluz-Knopek, Wojciech Kucharczyk, Lugozi (Łukasz Dziedzic), Agnieszka Swoboda, Tom Swoboda i Joanna Wowrzeczka (Supermarket Art Fair 2013, Kulturhuset)

opis

styczeń | Neoplasma | instalacja Szymon Motyl

opis, dokumentacja/fb/

____________________________________________________________________________

2012

styczeń- luty | Lidia Krawczyk, Wojtek Kubiak | “Zaburzenia”

opis, fotorelacja/fb/

marzec-kwiecień | Basia Bańda | “Wiosna”

opis, fotorelacja/fb/

kwiecień-maj | Wojciech Kucharczyk | “Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem”

opis |fotorelacja |dokumentacja

lipiec-sierpień | Sum is egual to the difference | Piotr Bekas, Tomasz Dubiel, Magdalena Kmiecik, Monika Kmita, Aleksandra Loska, Bartek Lurka, Weronika Ławniczak, Kaśka Maniak, Dawid Misiorny, Piotr Niepsuj, Witek Orski, Krzysztof Pacholak, Kuba Ryniewicz, Łukasz Wierzbowski

opis

październik-listopad | Cieszyn, kocham cię z daleka – 10-lecie Galerii Szara / wystawa zbiorowa

opis | zaproszenie | fotorelacja | fotorelacja/fb/, pocztówki

____________________________________________________________________________

2011

luty-kwiecień | Pola Dwurnik | Motywy zwierzęce

opis

kwiecień | Pia Borg

opis

czerwiec | Typo_grafiki

opis

lipiec | Blogspot | Anna Bajorek, Karol Grygoruk, Marcin Grabowiecki, Monika Kotecka / Kama Rokicka, Rafał Milach, Marcin Morawicki, Michał Łuczak, Bart Pogoda, Karolina Zajączkowska

opis

październik | Is not | Adam Pańczuk, Agnieszka Rayss, Michał Łuczak, Rafał Milach, Jan Brykczyński

opis | fotorelacja/fb/

listopad |Prace | Piotr Żyliński

opis

____________________________________________________________________________

2010

luty | Karolina Breguła | “Dobrzy sąsiedzi”

opis | fotorelacja/fb/

marzec | Przemek Czepurko | “Silnik”

opis | fotorelacja/fb/

kwiecień | Igor Przybylski | “Czecho – słowacja. Prologue”

opis | dokumentacja/fb/

maj | Svatopluk Mikyta | Dieffenbachia rex

opis | fotorelacja/fb/

lipiec | 12’00 Topografia Miasta Sztuka w przestrzeni Cieszyna | Jiri Franta, David Bohm, Ronnie Deelen, Karolina Breguła, Jiri Siostrzonek, Paweł Kowzan

opis

październik/listopad | Mediacje – środowisko | Jakub Adamec, Wojtek Bąkowski, Bartosz Dziadosz, Anna Molska, Wilhelm Sasnal, Tereza Severova, Marek Wasilewski, Zorka Wollny

opis | fotorelacja/fb/

listopad | Mediacje – przestrzeń | Izabella Gustowska, Konrad Kuzyszyn, Anna Konik, Karolina Kowalska, Gregor Różański, Konrad Smoleński, Anna Zaradny

opis | fotorelacja/fb/

grudzień | Mediacje – performatywność | 1A2V1, Piotr Ceglarek, Dariusz Fodczuk, Arti Grabowski, Łukasz Gronowski, Bartek Kujawski, Radim Labuda, Józef Robakowski, Adam Witkowski

opis | fotorelacja/fb/

____________________________________________________________________________

2009

marzec | Girls against boys | Ania Kalwajtys, Dagmara Wyskiel, Darina Alster, Eva Jiricka, Iwona Demko Jana Stepanova, Karolina Kucia, Karolina Stępniowska, Lenka Klodova, Mark Ther, Marketa Bendowa, Filin Krug, Martin Kamen, Radim Labuda, Tamara Moyzes, Tereza Velikova, Veronika Drahotova

opis

kwiecień-maj | Ztráta hlasu – Strata głosu | Kofila (Bohdan Heblík)

opis

maj | Sprawy prywatne | Bettina Bereś, Lorenzo Brusci, Katarzyna Sobczuk, Beata Stankiewicz

opis

czerwiec | Wystawa uniwersytecka

dokumentacja

czerwiec | Dyplomy 2009 | Typografia ulicy | Anna Kaleta

opis

lipiec | Dyplomy 2009 | Weronika Wilczyńska | “Tresura”

opis

wrzesień-październik | Karolina Tyrna | “Co Karolina robi z mężem?”

opis

październik-listopad | Pamiętać nieprzeżyte – SFA Projekt 01

opis

grudzień | Ronnieversum | Ronnie Deelen

opis | fotorelacja/fb/

grudzień | Imperium kontratakuje – Polski i czeski videoart i animacje

opis

____________________________________________________________________________

2008

luty-marzec | “Erasmus girls” | Magdalena Bury, Alicja Jakimów, Hanna Kaczerowska, Magdalena Magdziarz, Olga Olechowska

opis

kwiecień | “Człowiek – Kondycje – Koncepcje” | Fudalej, Gębala, Mrowicki, Pelc, Wilczyńska, Żmuda

Agnieszka Mucha | “Dyplom”

maj-czerwiec | “Manual CC” | Jakub Adamec & Magda Jańczuk, Guma Guar, Lenka Klodova, Stefan Lechwar, Paracetamol

dokumentacja/fb/

czerwiec | “Purple B-rain” | Pavla Malinová (Malina), Pavel Dvořák (Pavel Magor), Pavel Ptáčník (Pták), Jan Vytiska (Džonek) + specjal guests: The Complainer & The Complainers (pictures on/off the exhibition)

wrzesień | „Formy wyobraźni” | Grupa Artystyczna Tęcza

październik | Magda Jańczuk | “There is no final fantasy. Twilight Zone” | Barbara Kubániová|

Body in space

grudzień | sense of dread | Ania Witkowska , Adam Witkowski

____________________________________________________________________________

2007

luty | Wolność, Równość, … Sztuka! Świat artystyczny między represją a emancypacją. | Przemysław Kwiek, Jiří Surůvka, Petr Lysáček, Hubert Czerepok, Lenka Klodova, Marek Wasilewski, Artur Żmijewski, Marcin Chomicki, Aleksander Ryszka, Kamil, Stańczak, Jerzy Truszkowski, Rafal Zur, Petr Stark, Jakub Adamec, Pavel Pernický, Pavel M. Smejkal, Jaroslav Koléšek

marzec | “Intermedia z Poznania” | Ada Karczmarczyk, Mateusz Marcinowski, Ewa Matuszewska-Axelrad, Filip Wendland, Anna Wybierała

fotorelacja/fb/

maj | “Komiksowy śląski schizz!” | Krzysztof Kałuszka, Marcin Palmąka, Mariusz Szaliński, Marek Turek, Tomasz Pastuszka, Waldemar Graczyk, Piotr Zdanowicz, Łukasz Dudasz, Grzegorz Mitas, Anna Smolorz, Kamila Hus, Jerzy Szyłak i Mariusz Zawadzki.

czerwiec | “Spotkania” | Paulina Bielamowicz, Dorota Gajda, Klaudia Gibiec, Wanda Hanslik,
Kamila Hus, Sylwia Kobos, Agnieszka Kosiek, Aleksandra Nowicka, Magdalena Ochabska,
Piotr Przybyła, Jakub Staroń, Joanna Widurska, Małgorzata Wrzeszcz, Lech Kołodziejczyk,
Krzysztof Dadak, Adam Molenda

wrzesień | „Krainy wyobraźni” | Grupa Artystyczna Tęcza

wrzesień-październik | Anita Pasikowska | Pięć dni w Cieszynie II
październik | “Gry wizualne – vizualni hry” | Dita Pepe, Aneta Grzeszykowska & Jan Smaga, Kateřina Držková, Maciej Osika, Tereza Severová, Ewa Axelrad

grudzień | Mateusz Wójcik | “Monsterland plastikowy”

____________________________________________________________________________

2006

kwiecień | Basia Bańda | “Potwór”

dokumentacja +fotorelacja/fb/

maj | Joanna Wowrzeczka | “Malarstwo” | Luiza Kondej | ”Gra-videoart”

czerwiec |”Górki Mariackie” | Jiří Surůvka, Petr Lysáček, Frantisek Kowolowski , Barbora Tichá, Simon Restel, Pavla Malinová | performance “Ostrawica-granica”

lipiec | Anita Pasikowska | “5 dni w Cieszynie” cz I

wrzesień | “Waste of humor – Odpadki humoru” | David Černy, Vasili Artomonov, Kamera Skura, Grupa Pode Bal, Jiří Černický

„Kolory wyobraźni” | Grupa Artystyczna Tęcza

październik | Jacek Jagielski | “Oddźwięk”

listopad | “Konstruowanie tożsamości” | Adam Molenda, Agnieszka Sojka-Swoboda, Grzegorz Majchrowski, Grzegorz Stuglik, Jarosław Skutnik, Jerzy Fober, Jerzy Pustelnik, Joanna Rzepka-Dziedzic, Joanna Wowrzeczka, Karolina Tyrna, Krystyna Pasterczyk, Krzysztof Węglorz, Łukasz Dziedzic, Tomasz Swoboda

____________________________________________________________________________

2005

styczeń | Leszek Lewandowski | “Instytut Imaginacji

marzec | “Odra/Oder/Olza” | Marcin Berdyszak, Dariusz Jabłoński, Jacek Jagielski, Paulina
Poczęta, Agnieszka Rek-Lipczyńska, Trillot, Paracetamol

fotorelacja/fb/

kwiecień | Joanna Rzepka – Dziedzic | “Nigdy tu i teraz”

maj | Marta Milewska |”Droga krzyżowa”

czerwiec | “Czesko – polski wieczór na Kubie” | Vojtech Bartek, Jiri Siostrzonek

lipiec | Paulina Poczęta | “Pokrowce szyte z pamięci”

wrzesień | “Dwa miasta – dwa uniwersytety” | studenci Instytutu Sztuki w Cieszynie i Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie: Milan Biegoń / Konrad Dwornik / Jan Dyntera / Justyna Gurbisz / Milan IIik / Anna Jagucka / Katarzyna Krzyważnia / Miriam Lubińska / Marek Malusek / Michał Matusiak / Kristyna Mojescikowa / Celina Motyka / Kamila Musilova / Justyna Orybkiewicz / Michal Popieluch / Katarzyna Szwarc / Laura Witekova / Miroslav Zeman

październik | “Powidoki widzialności” | Marcin Berdyszak, Łukasz Skąpski, Grzegorz Klaman, Grzegorz Sztwiertnia, Konrad Kuzyszyn, Leszek Lewandowski, Maria Pyrlik, Stanisław Koba, Robert Kuśmirowski

listopad | Andrzej P. Florkowski | “Przestrzenie”

____________________________________________________________________________

2004

styczeń | Piotr Wójtowicz | “Malarstwo”

luty | Paweł Dumański | “Przemiany”

marzec | Barbara Maroń | “Kolekcja banalna”

kwiecień | Kamil Kuskowski | “A-Malarstwo”

maj | Piotr C. Kowalski

czerwiec | “Strefa Szarej”
“Banał/Fetysz – strefa szarej” | studenci filii UŚ w Cieszynie

lipiec | Zuzanna Janina | “Widziałam swoją śmierć” |

Maciej Kurak | Strefa

dokumentacja/fb/

wrzesień | “Dyplomy 2004/Grafika” | studenci UŚ

listopad | “Niosę przed sobą lustro” | Mirosław Bałka, Sławomir Brzoska, Marek Chlanda, Wojciech Ćwiertniewicz, Stanisław Dróżdż, Koji Kamoji, Marek Kuś, Robert Kuśmirowski, Leszek Lewandowski, Piotr Lutyński, Krzysztof Morcinek, Krystyna Pasterczyk, Mikołaj Smoczyński, Grzegorz Sztwiertnia, Artur Tajber, Leon Tarasewicz, Jerzy Wroński

dokumentacja/fb/

____________________________________________________________________________

2003

styczeń | Justyna Scheuring | “Wystąpienie poetyckie”

fotodokumentacja/fb/

luty | Yoav Rossanao

marzec | Bogna Burska | “Życie jest piękne c.d”

fotodokumentacja/fb/

kwiecień | Tomasz Swoboda | “Karty pamięci”

fotodokumentacja/fb/

maj | Agnieszka Sojka-Swoboda | “Przyjdź i dotknij”

fotodokumentacja/fb/

Wojciech Prażmowski | “Rekonstrukcje czasu”

fotodokumentacja/fb/

czerwiec | Magdalena Potaczek | “Czarne słońca”

dokumentacja/fb/

lipiec | Daniel Rostecki | “Gra witacja”

dokumentacja/fb/

lipiec-sierpień | “Borders and Beyond” | Manuel Bauer, Jodi Bieber, Julian Cardona, Thomas Kern, Joachim Ladefoged, Don McCullin, Valeri Nistratov, Meinard Schade, Randa Shaath, Roger Wehrli

Jadwiga Sawicka | “Uciekaj”

dokumentacja/fb/

wrzesień | Tadeusz Sławek i Bogdan Mizerski | “Żaglowiec Nietzsche”

dokumentacja/fb/

październik | Bettina Bereś | “Idzie zima”

fotorelacja/fb/

listopad | Artyści z Lucerny | Marie-Thermes Amici, malarstwo | woda | Raphael Egli, malarstwo | 26 pejzaży | Andreas Glauser, instalacja dźwiękowa

listopad | Paulina Poczęta | Ja szyję

listopad | Luiza Niedźwiecka & Krzysztof Łukomski | “Nie pytaj dlaczego mi się to zdarza”

____________________________________________________________________________

2002

wrzesień | Andrzej Szewczyk | “Wspomnienie”

fotorelacja/fb/

październik | Ireneusz Bęc | “Malarstwo”

fotorelacja/fb/

listopad | Sławomir Brzoska | “Sensibilla”

opis, fotodokumentacja/fb/

galeria szara / strefa szarej © 2017 All Rights Reserved

galeria szara / fundacja kultury audiowizualnej strefa szarej / 2012-2016 / some rights reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress